Kapcsolat

Visceralis Manipuláció

2022.02.18.

Ezt a módszert egy francia osteopathának, Jean-Pierre Barral, köszönhetjük, aki megfigyelései mentén dolgozta ki ezt a technikát.

„A Visceralis Manipuláció célja, hogy újrateremtse, harmonizálja és fokozza a test kommunikációját annak érdekében, hogy fokozódjon a test belső mechanizmusának jólléte.”

Egy olyan manuális terápiáról van szó, amely gyengéd, meghatározott módon alkalmazott manuális erőt használ, hogy támogassa a zsigerek, a kötőszövetek és a test azon területeinek normál mobilitását, tónusát és a vele járó szöveti mozgást, ahol az károsodott.

........................................................................................................................................................................................................................

Mobilitás: A visceralis mobilitás az a mozgás, amellyel a zsigerek a külső erőkre reagálnak. Az akaratlagos vagy spontán mozgások, mint pl. a rekeszizom légzéskor vagy a szívverés, létrehozzák azokat a külső erőket, melyek húzzák és tolják a szerveket.

........................................................................................................................................................................................................................

A mozgás az élet jele. Az univerzumban minden állandó mozgásban van. Minden mozog az időben és a térben, mely alól az ember sem kivétel. A testünknek mozgásra van szüksége ahhoz, hogy egészséges legyen. Ugyan ez igaz a test minden egyes struktúrájára, beleértve a belső szerveket is. Ahhoz, hogy egy szerv egészséges legyen és optimálisan működjön, mozgásra van szüksége.

A viscera (zsigerek) megfelelő működéséhez minden szervnek akadálytalanul kell tudnia egymáshoz képest elmozdulni. Blokk esetén, egy másik képlethez való rögzülés vagy adhézió, bármilyen kicsi is, a szerv működésromlását vonja maga után. Ezek az elakadások más hol is tüneteket fognak mutatni a testben, melyek látszólag nincsenek kapcsolatban a probléma fő okával. Sok esetben meghúzódhat a nyaki, háti, derék fájdalmak vagy épp a rossz tartás mögött egy zsigeri lézió.

Az elsődleges szöveti elakadások felszabadításával - és nem a tünetek kezelésével - lehet igazán segíteni a csökkent/megváltozott mozgású területeken, melyek így visszaállíthatók egy jobb fiziológiás mozgásba, ami pedig javítja az adott szerv működését.

Egy kezelést követően a test, önkorrekciós erejének köszönhetően, tovább folytatódik még a hatása a rá következő napokon, heteken.

A szöveghez alapul szolgáló irodalom: Visceral Manipulation (Revised Edition) -Jean-Pierre Barral & Pierre Mercier, Visceral Manipulation II - Jean-Pierre Barral

További cikkek

Gyakran ismételt kérdések

Mire számíthatsz az első alkalommal?

Abban az esetben, ha még nem jártál masszázson vagy nálam, szeretném bemutatni neked, hogy is néz ki az első alkalom:  

1. Részletesen átbeszéljük, hogy mivel szeretnéd hogy foglalkozzunk. 
2. Végigvesszük, hogy van-e valamilyen speciális körülmény, ami befolyásolja a masszásod. (Érzékenység, korábbi sérülés, stb.). 
3. Elmondom mit javaslok Neked azok alapján amit megosztottál. 
4. Kint megvárom, hogy kényelmesen elhelyezkedj a masszázságyon. 
5. Finoman kezdem majd a masszázst, hogy felmérjem milyen állapotban vagy. 
6. A te igényeid szerint lesz erős vagy gyengéd a kezelés. 
7. A masszázs alatt halk zene fog szól, kivéve ha a csendet részesíted előnyben. 
8. A kezelés alatt nem kell beszélnünk (ha csak nem szeretnél), így kitudsz kapcsolni és megpihenni a nyugalomba. 
9. A kezelés alatt törölközővel takarlak, a szobának a hőmérsékletét pedig az évszaknak megfelelően teszem számodra komfortossá. 
10. Ha egy adott problémával érkeztél mindig visszaellenőrizzük hogyan változott annak hatására és úgy haladunk tovább. 
11. A masszázs végén, immár elazultan, hagyok neked időt, hogy megtörölközz és felöltözz. 
12. Összehasonlítjuk a kezdeti állapothoz képest a mostanit és ha kell javaslok hozzá gyakorlatokat, amikkel az eredményt még tartósabbá teheted. Itt van lehetőség a benned felmerült kérdésekre választ kapni. 
13. Ha szeretnél jönni hozzám, megbeszéljük a következő időpontot.  

Szeretettel várlak téged a felejthetetlen masszázsra!

Mikor kell megérkeznem masszázsra?

A masszázsra érdemes 5 perccel a megbeszélt időpont előtt megérkezni, hogy nyugodtan legyen idönk átbeszélni, hogy mit szeretnél. Ez segít abban, hogy az időpontodat teljes mértékben ki tudd használni, és a masszázs pihentetően induljon.

Mit kell magammal hoznom?

A masszázsra érkezve általában nincs szükség különösebb előkészületre, mindent biztosítok számodra. Kényelmes ruházatban érkezz, ami nem szorít és könnyen levehető. A legfontosabb, hogy hozd magaddal a nyitottságodat és a vágyadat a pihenésre!

Mi történik, ha elkések?

Amennyiben késve érkezel, és emiatt nem tudjuk időben elkezdeni a masszázst, sajnos az idő a Te kezelésednek idejéből csökken. A többi vendégre való tekintettel a masszázst a tervezett időben kell befejeznünk. 

Ebben az esetben is az eredetileg foglalt masszázs hosszát és típusát szükséges kifizetni. Kérem, hogy amint észleled a késést, mindenképpen jelezze felém. Köszönöm a megértésed!

Hogyan és meddig mondhatom le a foglalásom? Van-e lehetőség időpont módosításra?

Foglalásodat legkésőbb 24 órával a megbeszélt időpont előtt mondhatod le vagy módosíthatod, így lehetőség nyílik arra, hogy más vendégek is élhessenek a felszabaduló időponttal. Amennyiben a lemondás 24 órán belül történik, az adott kezelés árának 50%-át felszámolom.  

Ajándékutalvány és bérlet esetén felhasználtnak minősül azaz alkalom.  

Ha szeretnél módosítani vagy lemondani, kérlek, lépj velem kapcsolatba telefonon, e-mailben vagy messengeren. Megértésedet köszönöm!

Milyen fizetési lehetőségek vannak?

Masszázs után többféle fizetési lehetőség közül választhatsz: fizethetsz készpénzben, átutalással, illetve SZÉP kártyás utalással is. Válaszd azt a megoldást, amely számodra a legkényelmesebb!

Lehet-e beszélgetni masszázs közben?

Természetesen lehet beszélgetni masszázs közben, ha szeretnél. Azonban sokan inkább a csendet vagy a pihentető zenét részesítik előnyben, hogy jobban ellazulhassanak. A legfontosabb, hogy te jól érezd magad, ezért nyugodtan mondd el, mi a számodra legkényelmesebb.

Van parkolásra lehetőség a környéken?

Igen, a környéken van parkolási lehetőség. Általában sok szabad hely szokott lenni, de fontos megjegyezni, hogy a parkolás fizetős. Érdemes előre tájékozódni a parkolási díjakról és az időkorlátokról, hogy zavartalanul élvezhesd a masszázst.

Menstruáció alatt is jöhetek masszázsra?

Igen, menstruáció alatt is jöhetsz masszázsra. Sok vendég számára a masszázs kifejezetten enyhíti a menstruációs görcsöket és javítja a közérzetet. Azonban érdemes előre jelezni, hogy menstruáció alatt vagy, hogy ennek megfelelően tudjam alkalmazni a fogásokat. Ha bármilyen kérdésed van, vagy kényelmetlenül érzed magad, bátran jelezd a masszázs során.

Várandóság alatt is mehetek masszázsra?

Igen, várandóság alatt is mehetsz masszázsra. A várandós nők számára kifejlesztett masszázs segíthet enyhíteni a terhességgel járó fájdalmakat, mint például a derékfájás, a lábdagadás, és a feszültség. Mindig tájékoztass a terhességed állapotáról és az esetleges orvosi javaslatokról, hogy a kezelést a legnagyobb biztonságban élvezhesd.

Lehet-e masszázst ajándékként adni?

Igen, masszázst ajándékként is adhatunk. Az egyedi, névre szóló ajándékutalvány formájában papír alapú vagy online változatban is elérhetőek, ami lehetővé teszi, hogy a megajándékozott a neki tetsző időpontban és kezeléstípusban vegye igénybe. Az ajándékutalvány remek módja annak, hogy valakinek egy különleges élményt ajándékozzunk, legyen szó pihenésről, felfrissülésről vagy stresszoldásról.

Ajándékutalványom van, hogyan foglalhatok időpontot?

Ajándékutalvány felhasználásához időpontot foglalhatsz: telefonon, e-mailben vagy messenger-en.

Milyen gyakran kellene masszázsra járnom?

A masszázs gyakorisága személyre szabott és több tényezőtől függ, például a céltól, az életmódtól és az egyéni szükségletektől. Általános irányelvek szerint: 

1. Relaxáció és stresszkezelés: 3-4 hetente egyszer, hogy folyamatosan fenntartsa a relaxációt és csökkentse a stresszt. 

2. Fizikai fájdalom vagy izomfeszültség: Hetente egyszer ajánlott, kúraszerűen, különösen, ha gyakori fájdalmak vagy izomgörcsök jelentkeznek. 

3. Rehabilitáció: Orvosi javaslat alapján, lehet heti vagy kétheti rendszerességgel, a gyógyulás elősegítése érdekében. 

Fontos, hogy hallgass a tested jelzéseire, és szükség szerint alkalmazkodj.
crossmenu