Kapcsolat

Watsu

2020.08.10.

Amikor először hallottam a Watsuról egy tanfolyam keretében, érdeklődve figyeltem, hogy mi is lehet ez a technika, amiről ilyen őszinte szeretettel mesélnek. Miután utánaolvastam és többször ki is próbáltam született meg a döntés, hogy ezt én is meg szeretném tanulni, ezzel segítve másoknak. A masszázstechnikáknál szerzett tapasztalataimmal kiegészülve vált számomra igazán hatásos módszerré. Nézzük meg, hogy mi is ez és miben tud segíteni!

A Watsu néven ismert vízi technika Harold Dull nevéhez kapcsolódik, aki Zen Shiatsu-t oktatott Észak Kaliforniában. A 80-as években egy nagyon meleg tavaszon elkezdte tanítványait lebegtetni a vízben, melyet a Shiatsu-ból átvett elemekkel, nyújtásokkal egészített ki. Ezután forrta ki magát a ma ismert formájává, melyet Watsu-ként - WATer shiatSU - ismerünk.

A víz egy tökéletes közeg arra, hogy szabadnak érezzük magunkat. A Watsu során hagyod magad lebegtetni a vízen, a tested finoman emelkedik és süllyed, ahogyan a levegőt veszed. Ebben a szituációban kiengednek a szervezetedben rejlő feszültségek. A meleg víz forgatagában egyre mélyebb és mélyebb relaxált állapotot érsz el. Tudatod folyamatosan változik, megtapasztalod a nyugalmat, a teljesség érzését, ahol már nincs helye a mindennapi gondoknak, félelmeknek. Ezekkel a görcsökkel együtt tested elengedi a feleslegesen cipelt terheket is. Ezzel a felszabadultsággal a mozdulataid egyre jobban egy hullámra hasonlítanak, melyek a belső csend egy számodra eddig ismeretlen állapotát mutatják meg. Ebben a helyzetben lehetőséged nyílik megtapasztalni a víz határtalanságát és egy „egységélményt”, melybe beleengedve magad, feloldódhatsz.A víz mélyén képessé válunk gyógyítani a sebeinket. A Watsu minden szinten hatással van ránk: érzelmi, mentális, spirituális és fizikai minőségben egyaránt. Ez a fajta közelség és elfogadás képes megnyitni a szívünket és spontán játékra hívja elménket.

Yavelow, aki szintén foglalkozott a vízi terápiákkal, ezt az élményt a következőképpen fogalmazza meg: „Amikor a tested felszabadult és az elméd megnyugodott, már nincs semmi, mely megakadályozná, hogy lelked ragyogjon.”

Ahhoz, hogy megnézzük milyen a klinikai használhatósága, és hogy ez miként támasztható alá tudományosan, Kieren Faull vizsgálata fog nekünk ebben segítséget nyújtani. Kutatásában különböző vízi technikákat hasonlított össze, ahol azt nézte,hogy az adott eljárás mennyire képes segíteni a fibromialgia kezelésében.

………………………………………………………………………………………………….............................................................................................................

Fibromialgia: az izmokban és az azok körüli lágyszövetekben kialakult fájdalom, melynek az eredete általában ismeretlen. Néhány esetben egy másik betegség tünete, mint például ízületi gyulladás. Jelentkezhet merevség formájában azokban a szövetekben, melyek könnyen kifáradnak. Alvászavarok is kisérhetik.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….............

Kutatásában 17 nő vett részt, akik életkorra 26 és 65 évesek voltak. Két héten keresztül kaptak kezelést, heti 2 alkalommal és ezek között legalább 2 napot hagytak ki. Ezt követően 3 hét szünet következett, majd megismételték ezt a 2 hetes periódust. Több mérési szempontot vett figyelembe, amiknek a változását nézte a kutatása során: fizikai funkciók (rugalmasság, izommerevség, görcsök, testi fájdalmak), vitalitás, egészségről való felfogás stb. Azt találta, hogy a másik módszerrel szemben a Watsu sokkal hatékonyabban csökkentette a fájdalmakat, az izomgörcsöket, növelte az életkedvüket és mindemellett szociálisan nyitottabbá tette a részvevőket a környezetük felé.

Azok számára ajánlom ezt a technikát, akik nehezen fogadják el a másik közelségét. Hasznos lehet azok számára is, akik feszültek és nem képesek megállni egy pillanatra: venni egy nagy levegőt. Akik szeretnének bízni, de nem mernek. Akik szeretnék megtapasztalni azt, milyen az, amikor valaki igazán jelen van velünk együtt, egy feltétel nélküli elfogadás állapotában. Akik érzik, hogy túlkontrollálják az életüket, de nem tudják, hogy lehet kiengedni. Mindenkinek, aki szeretné magában fejleszteni az önátadást, a béke élményét.

Ha szeretnéd kipróbálni ezt az élményt, nagy szeretettel várlak!

A írásban említett cikk: Kieren Faull - A pilot study of the comparative effectiveness of two water-based treatments for fibromyalgia syndrome: Watsu and Aix massage

További cikkek

Gyakran ismételt kérdések

Mire számíthatsz az első alkalommal?

Abban az esetben, ha még nem jártál masszázson vagy nálam, szeretném bemutatni neked, hogy is néz ki az első alkalom:  

1. Részletesen átbeszéljük, hogy mivel szeretnéd hogy foglalkozzunk. 
2. Végigvesszük, hogy van-e valamilyen speciális körülmény, ami befolyásolja a masszásod. (Érzékenység, korábbi sérülés, stb.). 
3. Elmondom mit javaslok Neked azok alapján amit megosztottál. 
4. Kint megvárom, hogy kényelmesen elhelyezkedj a masszázságyon. 
5. Finoman kezdem majd a masszázst, hogy felmérjem milyen állapotban vagy. 
6. A te igényeid szerint lesz erős vagy gyengéd a kezelés. 
7. A masszázs alatt halk zene fog szól, kivéve ha a csendet részesíted előnyben. 
8. A kezelés alatt nem kell beszélnünk (ha csak nem szeretnél), így kitudsz kapcsolni és megpihenni a nyugalomba. 
9. A kezelés alatt törölközővel takarlak, a szobának a hőmérsékletét pedig az évszaknak megfelelően teszem számodra komfortossá. 
10. Ha egy adott problémával érkeztél mindig visszaellenőrizzük hogyan változott annak hatására és úgy haladunk tovább. 
11. A masszázs végén, immár elazultan, hagyok neked időt, hogy megtörölközz és felöltözz. 
12. Összehasonlítjuk a kezdeti állapothoz képest a mostanit és ha kell javaslok hozzá gyakorlatokat, amikkel az eredményt még tartósabbá teheted. Itt van lehetőség a benned felmerült kérdésekre választ kapni. 
13. Ha szeretnél jönni hozzám, megbeszéljük a következő időpontot.  

Szeretettel várlak téged a felejthetetlen masszázsra!

Mikor kell megérkeznem masszázsra?

A masszázsra érdemes 5 perccel a megbeszélt időpont előtt megérkezni, hogy nyugodtan legyen idönk átbeszélni, hogy mit szeretnél. Ez segít abban, hogy az időpontodat teljes mértékben ki tudd használni, és a masszázs pihentetően induljon.

Mit kell magammal hoznom?

A masszázsra érkezve általában nincs szükség különösebb előkészületre, mindent biztosítok számodra. Kényelmes ruházatban érkezz, ami nem szorít és könnyen levehető. A legfontosabb, hogy hozd magaddal a nyitottságodat és a vágyadat a pihenésre!

Mi történik, ha elkések?

Amennyiben késve érkezel, és emiatt nem tudjuk időben elkezdeni a masszázst, sajnos az idő a Te kezelésednek idejéből csökken. A többi vendégre való tekintettel a masszázst a tervezett időben kell befejeznünk. 

Ebben az esetben is az eredetileg foglalt masszázs hosszát és típusát szükséges kifizetni. Kérem, hogy amint észleled a késést, mindenképpen jelezze felém. Köszönöm a megértésed!

Hogyan és meddig mondhatom le a foglalásom? Van-e lehetőség időpont módosításra?

Foglalásodat legkésőbb 24 órával a megbeszélt időpont előtt mondhatod le vagy módosíthatod, így lehetőség nyílik arra, hogy más vendégek is élhessenek a felszabaduló időponttal. Amennyiben a lemondás 24 órán belül történik, az adott kezelés árának 50%-át felszámolom.  

Ajándékutalvány és bérlet esetén felhasználtnak minősül azaz alkalom.  

Ha szeretnél módosítani vagy lemondani, kérlek, lépj velem kapcsolatba telefonon, e-mailben vagy messengeren. Megértésedet köszönöm!

Milyen fizetési lehetőségek vannak?

Masszázs után többféle fizetési lehetőség közül választhatsz: fizethetsz készpénzben, átutalással, illetve SZÉP kártyás utalással is. Válaszd azt a megoldást, amely számodra a legkényelmesebb!

Lehet-e beszélgetni masszázs közben?

Természetesen lehet beszélgetni masszázs közben, ha szeretnél. Azonban sokan inkább a csendet vagy a pihentető zenét részesítik előnyben, hogy jobban ellazulhassanak. A legfontosabb, hogy te jól érezd magad, ezért nyugodtan mondd el, mi a számodra legkényelmesebb.

Van parkolásra lehetőség a környéken?

Igen, a környéken van parkolási lehetőség. Általában sok szabad hely szokott lenni, de fontos megjegyezni, hogy a parkolás fizetős. Érdemes előre tájékozódni a parkolási díjakról és az időkorlátokról, hogy zavartalanul élvezhesd a masszázst.

Menstruáció alatt is jöhetek masszázsra?

Igen, menstruáció alatt is jöhetsz masszázsra. Sok vendég számára a masszázs kifejezetten enyhíti a menstruációs görcsöket és javítja a közérzetet. Azonban érdemes előre jelezni, hogy menstruáció alatt vagy, hogy ennek megfelelően tudjam alkalmazni a fogásokat. Ha bármilyen kérdésed van, vagy kényelmetlenül érzed magad, bátran jelezd a masszázs során.

Várandóság alatt is mehetek masszázsra?

Igen, várandóság alatt is mehetsz masszázsra. A várandós nők számára kifejlesztett masszázs segíthet enyhíteni a terhességgel járó fájdalmakat, mint például a derékfájás, a lábdagadás, és a feszültség. Mindig tájékoztass a terhességed állapotáról és az esetleges orvosi javaslatokról, hogy a kezelést a legnagyobb biztonságban élvezhesd.

Lehet-e masszázst ajándékként adni?

Igen, masszázst ajándékként is adhatunk. Az egyedi, névre szóló ajándékutalvány formájában papír alapú vagy online változatban is elérhetőek, ami lehetővé teszi, hogy a megajándékozott a neki tetsző időpontban és kezeléstípusban vegye igénybe. Az ajándékutalvány remek módja annak, hogy valakinek egy különleges élményt ajándékozzunk, legyen szó pihenésről, felfrissülésről vagy stresszoldásról.

Ajándékutalványom van, hogyan foglalhatok időpontot?

Ajándékutalvány felhasználásához időpontot foglalhatsz: telefonon, e-mailben vagy messenger-en.

Milyen gyakran kellene masszázsra járnom?

A masszázs gyakorisága személyre szabott és több tényezőtől függ, például a céltól, az életmódtól és az egyéni szükségletektől. Általános irányelvek szerint: 

1. Relaxáció és stresszkezelés: 3-4 hetente egyszer, hogy folyamatosan fenntartsa a relaxációt és csökkentse a stresszt. 

2. Fizikai fájdalom vagy izomfeszültség: Hetente egyszer ajánlott, kúraszerűen, különösen, ha gyakori fájdalmak vagy izomgörcsök jelentkeznek. 

3. Rehabilitáció: Orvosi javaslat alapján, lehet heti vagy kétheti rendszerességgel, a gyógyulás elősegítése érdekében. 

Fontos, hogy hallgass a tested jelzéseire, és szükség szerint alkalmazkodj.
crossmenu